گروت

محصولی بر پایه سیمان و سنگ دانه‌های سیلیسی و افزودنی‌های سخت‌کننده بدون انقباض یا انبساط کنترل شده است که جهت تقویت پی و فنداسیون ماشین‌آلات و ساختمان‌های بلند که احتیاج به تحمل بارهای فوق‌العاده سنگین دارند، تولید می‌شود. این محصول به راحتی منبسط شده و انبساط آن با اشغال، تمامی درزها و شکاف‌های خالی ادامه می‌یابد. این ملات پیوستگی و همگنی بسیار زیاد دارد و بدون نیاز به افزودن آب اضافی به آن دارای سیالیت بالااست و به سرعت به استحکام اولیه بالا می‌رسد.


کاربرد
    سازه‌های پیش ساخته بتنی مانند دیوار، بتن و قیر
    اتصال بولت‌ها به فونداسیون، صفحه ستون
    فونداسیون ماشین‌آلات، ریل‌های جراثقال و پایه پل‌ها


اطلاعات فنی
شکل ظاهری:پودر خاکستری رنگ
وزن مخصوص:حدود 1. 5gr/cm3
میزان مصرف:2 ton/m3
مقدار انبساط آزاد:0.5تا1.5 درصد
مقاومت فشاری 28 روزه:حداقل 500kgf/cm2
یون کلر:ندارد
بسته‌بندی:کیسه‌های 20 کیلویی


روش ومیزان مصرف
جهت تهیه و استفاده از یک گروت مناسب و ایده‌آل فراهم آوردن مقدمات انجام صحیح این کار لازم و ضروری است. درجه حرارت مناسب تهیه و استفاده از گروت 10℃تا30℃ است و محیط انجام کار و مصالح را باید در این دما نگه داشت. هوای سرد باعث کندشدن زمان گیرش و نرسیدن به مقاومت کار روی گروت می‌شود. محلی که گروت در آن به مصرف می‌رسد باید تمیز و عاری از گرد و غبار و روغن و چربی باشد. این محل قبلا باید کاملا مرطوب شده باشد. در زمان ریختن گروت زاویه مناسب ریزش جهت حرکت بدون مانع گروت باید حفظ شده و ریختن گروت به‌صورت پیوسته انجام شود تا از ایجاد حباب‌های هوا ممانعت به عمل آید. گروت پولاد محصولی آماده مصرفاست که تنها باید آب با کیفیتمناسب (بدون داشتن نمک‌های اضافی و قابل شرب) به آن اضافه شود، میزان آب مورد نیاز برای درست کردن این ملات برحسب پلاستیسیته مورد نیاز 14 تا 18 درصد وزن مواد خشک متغیر است.


توجه:
لازم به ذکر است گروت جهت هر مرحله اجرایی بین 3 تا 7 سانتی متراست، همچنین کیورینگ گروت اجرا شده از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. به همین خاطر باید توسط گونی خیس و با مواد کیورینگ بین 28 روز حفاظت شود. مرطوب نگه‌داشتن گروت اجرا شده در 7 روز اول الزامی است.